Test hry: Shogun

17.10.2010, 12:50, Pridal Skauter

Rozhodol som sa že budem podávať krátke správy o tom ako budeme testovať nové hry. Včera (sobotu) sme testovali novú stolovku: Shogun. Ide o strategickú hru, v ktorej bojujú armády Japonska 16. storočia o nadvládu nad ostrovom. Nielen, že musíte šiokvne využívať svoje jednotky na obranu, či získavanie nových území, musíte sa popri tom starať o zásobovanie a zveľadovanie získaných území. Je to zaujímavá hra s veľa prvkami ktoré sa pekne dopĺňajú. No problémom tejto hry je jej časaová náročnosť. Len počiatočné rozloženie mapy s naučením sa pravidiel nám trvalo okolo hodiny, hranie ďalšie tri. Ospravedlňuje to fakt že sme ju hrali prvý krát (snáď ďalšie rozkladanie hry bude kratšie). No hra je v skvele hrateľná, kolá sú rýchle a hra vás vedie aby ste nezabudli na nič dôležité. Najviac čo ma zaujal bol bojový systém. Máte vežičku, do ktorej hodíte malé kocky, niektoré vypadnú a niektoré sa tam zaseknú (a vypadnú inokedy). Do nej vhadzujete svoje jednotky plus súperove a víťazom sa stáva ten komu vypadne najviac jednotiek :). Hru by som odporučil len ľudom čo si na ňu vedia a chcú nájsť čas inak nemá zmysel. Ak by ste mali záujem si zahrať túto hru radi vám ju prinesieme na voľné hranie.

Plusy:                                                               Mínusy:

+Obšírnosť hry ako celku                                   -Dĺžka hry

+Vyváženosť                                                      -Pre Hard-core hračov

+Hra na dlhé zimné večery

S pozdravom skauter1 :D

Obrázky : Internet

Macko
17.10.2010, 18:45
samozrejme nova pre nas, tato hra uz ma svoje roky :)