Galéria + RSS

30.09.2010, 21:55, Pridal sidon

Ako sme pred časom informovali, na stránke sa neustále pracuje a tak pribúdajú a budú pribúdať nové veci. Jednou z nových funkcií je Galéria. V galérií máme uložené fotky z niektorých našich akcií, pekne prehľadne a chronologicky. Samozrejme časom tam budú pribúdať fotky z každých ďalších nami organizovaných akcií. Zatiaľ si môžete prezrieť ako vyzeral náš vôbec prvý turnaj v Bangu, alebo úroveň cien, akými máme vo zvyku dotovať turnaje.

RSS kanálĎalšie nemenej podstatné vylepšenie je možnosť sledovať novinky pomocou RSS kanálu. Je nám jasné, že naša stránka sa nemení z hodiny na hodinu a často sa stáva, alebo bude stávať, že zostane prakticky nezmenená aj pár dní. V takýchto prípadoch je celkom otravné neustále preklikávať na našu stránku a sledovať, či sa tam náhodou neobjavilo niečo nové. Časom vás to omrzí a nakoniec zabudnete pozrieť stránku práve vtedy, kedy vyvesíme dôležité oznamy a vy možno zmeškáte niečo, za čím vám bude ľúto. Aby ste sa tomuto vyhli, ponúkame vám RSS. Samotný "feed", ako sa v odbornej verejnosti nazýva, sa nachádza na adrese http://klubruiny.sk/news-atom.xml. Tým, ktorý RSS dôverne poznajú prajeme pekný deň, ďalších pár riadkov bude pre vás nudných a nezaujímavých. Ostatní, ktorých táto funkcia zaujala a chcú sa dozvedieť niečo viac, čítajte ďalej.

Software určený k práci s RSS kanálmi sa označuje ako RSS čítačka. Pomocou RSS čítačky môžete byť informovaný o pridaných novinkách a ďalších zmenách v budúcnosti. RSS čítačkou môže byť samostatný software, plugin do webového prehliadača či IM (Instant Messaging), prípadne webová aplikácia (napr. Google Reader).

Podrobný návod na používanie RSS kanálov pre jednotlivé najrozšírenejšie prehliadače si môžete pozrieť v nasledujúcich linkách (v angličtine):

Priaznivci Safari nám isto odpustia a nebudú preklínať naše duše. V prípade problémov sa neostýchajte opýtať, buď na email uvádzaný v záložke Klub Ruiny alebo priamo na stránke.

06.10.2010, 23:07