Dungeon fighter - Fire at will

03.11.2013, 14:13, Pridal sa3xxx

Dorazila k nám horúca novinka (hehe), rozšírenie na náš obľúbený Dungeon Fighter. Pre tých, čo túto hru nepoznajú : ide o tímovú záležitosť, v ktorej sa družina dobrodruhov pretĺka podzemím plnom monštier. Monštrá zabíjate hádzaním kociek - nejde ale o to aké číslo hodíte, kocky hádžete do terča :) Silnejšie monštrá vám hody komplikujú (spoza chrbta, z nosu, atď...), celé je to nesmierne jednoduché a ozaj sranda, vrelo odporúčame.

Čo obsahuje prvé (zo štyroch) rozšírení? Ako názov napovedá, nosnou témou je oheň a pálenie. Rozširuje základ hry o novú postavu (ohnivá kúzelnička Melissa ehm, ehm), predmety (napríklad BBQ armor), 1 úroveň dungeonu, monštrá (Red dragon ou ou) a novú kocku (ktorú dáva zadarmo bonusy do útoku, ale zato ju môžete požiť len sem tam). 

Okrem toho pribudli k hre 2 kompletne nové súčasti : zbieranie XP (skúseností) a "templates" (doštičky). Počas hry sa dajú získať XP body (čierne žetóny) a to konkrétne vždy, keď sa rozhodnete nepoužiť svoju špeciálnu schopnosť (takmer to dáva zmysel :) ). U obchodníka máte potom možnosť nakúpiť špeciálne schopnosti (ako horiace ruky, atď.), ktoré za XP bodíky môžete používať. Nápad celkom zaujímavý, uvidíme, kam ho potiahnu ďalšie rozšírenia. 

Templates sú doštičky, ktoré z času na čas hodíte na plochu a oni ju prekrývajú. Niektoré z nich sú dobré - ak na ne dopadne kocka spravíte viacej demidžu, niektoré su zlé - ak ich trafíte, zasiahne vašu skupinu explózia :) V balení hry nájdete aj nové prekážky, ktoré majú komplikovať hádzanie kockou. Jedným z nich je Ring of fire (taký, čo cez neho skákali levy v cirkusoch), druhým je Wall of fire. WoF vyzerá nevinne, niečo podobne bolo už v základe hry, tento je ale zákernejší, stručne vysvetlím : na stôl položíte asi 5cm vysokú ohnivú stenu, kocku máte hodiť o stôl tak, aby túto stenu preskočila a ešte aj dopadla na terč. Futbalisti vravia "lobda je guľatá, zápas môže dopadnúť hocijak", stolovkári zase vedia, že kocka je kockatá a po hodení o stôl sa odrazí všelikam - Wall of fire teda prestavuje veľmi nepríjemnú prekážku (hovoril som, že ak sa ho kocka dotkne, tak strácate život?) - čo je ale v poriadku, veľké výzvy dávajú vyniknúť veľkým hrdinom! 

Na záver jedno negatívum : pravidlá majú asi 3 strany (čo je dobré), sú písané zábavne (čo je tiež dobré), ale obsahujú pár nejasných výkladov (čo nie je dobré). Jo a ešte nová kocká má na sebe preklep (mínus namiesto plus). Sú to len detaily, ale tak niečo by som mal aj skritizovať :)

Zhrnutie : Jednoduché malé rozšírenie, ktoré príjemne oživuje hru, určite sa tešíme aj na ďalšie, kde pribudnú 3 ďalšie elementy - voda, vzduch a zem.

PS : malé červené žetóny na obrázku si fire tokeny. To keď niekoho zapálite. Alebo niekto vás. Alebo navzájom :)

 

                                                 

Pred pridaním komentáru sa musíte prihlásiť

Komentáre

Žiadne komentáre