Veľké vyšetrovanie v Arkhame začalo!

02.05.2013, 10:00, Pridal sa3xxx

Nebo nad Arkhamom sa znovu zmráka. Po chvíľke ticha sa temnota znovu vkráda do duše tohoto mesta. Existuje ale nádej, posledné roku ukázali, že medzi obyvateľmi Arkhamu sa nachádza veľa ľudí, ktorí sú temnu schopní čeliť. Výskumníci, dobrodruhovia, drobní zlodeji, predavači, knihovnící ... v každom môže byť schovaná sila čeliť zlu, ktoré sa k nám plíži z iných kútov vesmíru.
Počas bojov o Arkham sa sformovali rôzne skupiny, niektoré tvorené členmi Policajného zboru, členmi akademickej obce, ale aj neoficiálne skupiny žoldnierov, dobrodruhov, ... kto tvorí tú vašu?

The Great Investigation - Veľké vyšetrovanie (VV) je tvorené sériou scenárov pre (základnú) hru Arkham Horror. Skupina hráčov tvorí jeden vyšetrovací tím, ktorí sa snaží splniť aktuálny scenár, teda časť prípadu, ktorý je práve zobrazený na stránke.

Ak sa daný scenár podarí splniť, na stránke sa objaví ďalší. Pohnúť sa v prípade nie je jednoduché a preto potrebujú získať vyšetrovatelia dostatočný počet stôp, ináč sa vyšetrovanie neposunie ďalej.

Vyšetrovanie môže skončiť dvojako. Buď sa vyšetrovatelia zaseknú a vyhráva zlo, alebo sa im prípad podarí vyšetriť, ľudia sa tešia a starosta Arkhamu udelí skupine vyšetrovateľov, čo získala najviac bodov, Klúč od mesta Arkham (a možno ich čaká  aj povýšenie).

Pravidlá pre výber rozšírení a postáv sú nasledovné :

1. Rozšírenie sa musí používať celé, alebo vôbec (čiže si nemôžete z neho zobrať iba len vyšetrovateľov, ale musíte pridať aj všetko ostatné).
2. Ak je dáky vyšetrovateľ počas hrania Devoured, do uzavrenia daného prípadu ho nemožno znovu použiť.
Pri každom scenáry je uvedené :

- minimálny počet stôp, ktoré musí mať skupina na záver hrania
- počet extra bodov, ktoré si pri výhre pripíše
- Prastarý, ktorého treba použiť.
Skupina, ktorá danú časť prípadu vyrieši, môže získať ešte extra body "zadarmo", stačí ak pri nahlasovaní pribalí pár fotiek z hrania (max 3., bod za každú) a napíše krátky text (2 body).

Ak ste hrali AHL, nie je potreba vytvárať nový tím (môžete si zmeniť popis skupiny, aby viac vyhovoval vyšetrovaniu). Ak ste AHL nehrali, tak sa stačí zaregistrovať na tejto stránke a vytvoriť si vlastný tím (je fajn ak sa registruje aj zbytok skupinu, môžete ich potom pridať ako členov tímu). Celá registrácia je zadarmo.
Pár slov na záver : Veľké vyšetrovanie slúži ako obzvláštnenie už teraz veľmi zaujímavej hry Arkham horror, nejedná sa o žiadnu profesionálnu záležitosť, zapojiť sa môžu aj úplní nováčikovia, ide o to, aby sme sa zabavili :)
Všetky postrehy a výhrady sú vítané, prvý prípad je kratší, po ňom prebehne odstraňovanie chýb a spustí sa ďalší prípad.
Prvý scenár :

sa3xx, obr : internet

02.05.2013, 11:22
s nahlasovanim vysledkov moc neotalajte, aby vas niekto nepredbehol. Kazdy scenar moze nahlasit len jedna skupina :)
02.05.2013, 10:09
tak ako v AHL, aj tu sú scenára po anglicky. Ak niečomu nerozumiete, kludne sa opýtajte :)