Chytrý Fotbal

29.11.2011, 19:53, Pridal Macko

Skvelá strela, ktorá skončila len v brankárových rukaviciach... A je tu výkop až na polovicu.. prihrávka do behu, skvelá prihrávka do šestnástky, spracovanie, GÓÓÓL.

Podobné situácie bežne poznáte hlavne z talianskej Serie A, rýchle kombinácie, hlučný komentátori a hlavne dobrá zábava. Niečo podobné sa však dá zažiť aj doma v obývačke. Dnes by som vám chcel priniesť krátku recenziu o stolovej hre, ktorá ma pôvod v susednej republike a patrí k tým lacnejším na našom trhu, Chytrý fotbal.

                                                           

Chytrý fotbal dokázal celkom verne preniesť skutočnú hru z futbalového trávnika na papier. Proti sebe stoja dvaja súperi, každý ma 10 hráčov v poli plus brankár, a po ihrisku lieta jedna futbalová lopta, hoc aj polkruhového tvaru. Každý hráč má počas svojej akcie k dispozícií 5 ťahov, alebo inak povedané, počas akcie jedného hráča sa hýbe 5 hráčov. Následne ide na ťah súper. Tak ako aj v skutočnosti, lopta sa hýbe omnoho rýchlejšie ako hráči, preto presné prihrávky sú omnoho účinnejšie ako "sepčenie" s jedným hráčom. A tu sa dostávame ku podstate samotnej hry. Chytrý fotbal ma so šachom spoločné viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Rozmýšľať v rámci jednej akcie nestačí. Musíte si premyslieť minimálne tri, štyri akcie dopredu, pretože prvoplánové akcie síce budú vyzerať pekne, dokonca aj nádejne, ale takmer vždy skončia v rukaviciach brankára, alebo sa lopta zastaví pár "metrov" pred bránkovou čiarou. Každý kto si rád zahrá šach alebo dámu, určite si aj rád zahrá Chytrý fotbal.

Ku negatívam hry patrí jej samotné prevedenie. Jedná o nízko nákladovú hru, ktorá v niektorých prípadoch síce aj prekvapuje, ja sám som nečakal v takejto hre celkom pekných plastových panákov, skôr som očakával nejaké drevené kvádriky ako v staršej českej hre Dorn, ale napríklad samotná hracia plocha je len nalepená na kuse kartónu, čo manipuláciu s ňou veľmi zhoršuje. Kvôli vlastnostiam kartónu nie je možne zložiť hrací plán viac ako jedenkrát, čo pri rozmeroch hracieho plánu neumožňuje kompaktné rozmery krabice. A tak si Chytrý fotbal niekde inde ako doma nezahráte, čo je veľká škoda.

Chytrý fotbal nie je hra pre každého, niektorí budú túto hru milovať, iní sa radšej porozhliadnu po inom type zábavy, preto je dobré si túto hru vyskúšať, čo na akciách Klubu Ruiny nie je žiaden problém. :)

                   

Pred pridaním komentáru sa musíte prihlásiť

Komentáre

sa3xxx
30.11.2011, 22:09
hadajte kto vyhrava :D