Vyhlásenie víťazov - 1/2011

04.07.2011, 13:20, Pridal Macko

Po mesiacoch taktizovania, modlenia a bojov zavládol v meste Arkham pokoj. Prichádza slávne víťazstvo všetkých vyšetrovateľov, ktorí sa nevzdali a odvrátili zlo, snažiace sa zotročiť tento svet. Práve títo ľudia budú ďalej šíriť pamiatku svojich zosnulých kamarátov, ktorí padli v boji za nás všetkých, aby na nich svet nezabudol. A tak skôr ako prepuknú bujaré oslavy, v tichosti si spomnime na tých, ktorí pre tento cieľ obetovali úplne všetko...

Toľko z nášho sveta Arkhamu. Je koniec, je po všetkom. A teda máme priestor pre formálne stránky našej ligy. Víťazmi sú všetci, ktorým sa podarilo odvrátiť hrozbu Kaliky v piatom scenári, ale absolútnym víťazom, ktorí aj získa cenu, mô že byť len jeden tím a tým je...

Jezdci n'Akopalypsi

s celkovým impozantným skóre 193 bodov, keď dlhodobých lídrov ligy predbehli v závere, čo im zaručilo nie len víťazstvo ale aj cenu v podobe knižky od H. P. Lovecrafta:

                                                            

Víťazom gratulujeme a prosíme nech sa nám ozvú na mail klubruiny@klubruiny.sk, cez našu stránku súkromnou správou, cez facebook - skupina klub ruiny, holubom alebo akýmkoľvek dorozumievacím prostriedkom. A na koniec zhrnutie poslednej sezóny.

Scenár 1 Curse of the Winter Gods 

Rok začínal tuhou zimou. Všade snežné búrky a mráz. Nielenže zákerný Ithaqua pomocou svojho nasledovníka Höðra útočil na Arkham iba v miestach kde sa vyšetrovatelia nenachádzal a tým nemohol brániť bezbranný ľud mesta, ale aj samotný vyšetrovatelia si veľmi dobre pamätali náročný boj s Cthulhuom a desivým Gerhardom a nie len v podobe nepríjemných spomienok ale aj vážnych zranení.

K napínavým momentom scenára sa určite radí hra tímu Yum-Yum Shoggies, ktorým na porazenie ľadového Ithaqu chýbal snáď kameň navyše. Možno už každý z vás sa stretol s momentom, posledný clue token, posledný hod, posledná nádej a potom... Ako kedy, nepadne úspech, človek zostane ako zamrazený (čo sa v prípade Ithaqu hodí :)), kopec myšlienok, tak pár ľudí to sa tu snaží 5 hodín, opakovane porážame chuťovky ako chthonian, dhole alebo flying polyp a nakoniec rozhodne jediná posledná kocka a nič, a zas keď úspech padne, tá radosť je ďaleko väčšia ako keby ste prastarého zmietli zo stola, že by si ani neškrtol. V prípade Yum-Yum ide bohužiaľ o ten prvý, smutnejší prípad.

Prastarí sa určite poriadne naľakali keď v prípade Cthulhu Minikitty Mates Ithaqua takmer zahučal po jednom výstrele z brokovnice. Na druhej strane mám pocit, že niekto vyhlásil pri tomto scenári závod v negatívnych rekordoch, ktorého sa zučastnili hlavne Dandelion, MAMUT a Margie, pack your bags, keď najprv Dandelion nastavil latku pomerne vysoko pri hode nula úspechov zo 14 kociek, 0/14, MAMUT si povedal, že to dokáže aj on a rovnako dal 0/14 a následne Margie kontrovali hodom 0/18. Dandelion bol celkovo taká vyšinutá skupinka, keď vo svojich kruhoch mali takých bláznov ako Roland Banks s max sanity 1 a ešte aj tá sa mu takmer natrvalo znížila.

To čo však Cthulhu Minikitty Mates len postrašil, to skupinka hrdinov z Fakt blbě ostříhaný kluci jednoducho zastrelila. Táto skupinka s podivnými účesmi vo finále poslednej sezóny v boji s Cthulhuom ťahala za kratší koniec a museli sa skloniť pred novým vládcom sveta, netrvalo však dlho a chlapík menom Michael McGlen sa vydal do R`lyehu, samotného sídla vládcu svetov a vyzval Cthulhu na férovku, jeden proti jednému. Chtulhu jednoducho nemal šancu a vendeta bola dokonaná.

Spoločným znakom pre všetky hry bolo, že mrzlo a v niektorých prípadoch až príliš (Monsterbusters, Margie, pack your bags). Preto sa muselo poriadne kúriť, aby sa do ďalšieho scenára mesto ohrialo. Nakoniec pár zaujímavých názorov od skupinky MAMUT a po nich pekne fotečky:

(zamrznutý Downtown) "Nicméně fakt, že je tam jen Banka, blázinec a náměstí nás uklidnil a došli jsme k závěru, že tato část města vlastně nikdy k Arkhamu tak úplně nepatřila."

(Michael McGlen) "Víte co, já už mám trofejí dost, já už nic zabíjet nebudu“

                                              

                                              

Scenár 2 Cursed Artifacts

Prastarí objavili nový spôsob ako dostať náš svet do záhuby. Obracajú proti nám moc schovanú v starých artefaktoch. Nyearlantep zaklial dedičstvo faraónov. Ako správny vyšetrovatelia sme sa konečne k niečomu dostali. K artefaktom. A nie hocijakým, rovno k prekliatym. Lucerna Sekhmet narobila nejednému týmu problémy. A taktiež v obchodoch. Konečne človek nájde ten svoj vysnívaný sword of glory a on je prekliaty. Slovo kliatba bola pravdepodobne najskloňovanejším slovom v tomto scenári.

Niekto hra epický súboj pomocou rozšírenia Kingsport, niekto si ho vytvára sám. Dandelion sa rozhodol zopakovať to, s čím prišiel Yum-Yum v prvom kole. Posledný hod, posledných 6 kociek, Dandelion potreboval 4 úspechy na víťazstvo. Alea iacta est. Tri úspechy sú, chýba ešte jeden. Niektorý z týmu vidia úspechy 4, niektorí iba 3. Je to iba od uhlu pohľadu, alebo len čistý sebaklam. Kocka zostala stáť presne na hrane. Prezrite si fotku a sami posúďte, čo vidíte vy. Nakoniec sa rozhodli hodiť nešťastnú kocku znova a znova zavládlo rovnaké sklamanie ako v prípade Yum-Yum. Celkovo tento scenár bol veľmi ošemetný, keď až 3 tými podľahli zlu a na druhej strane pár z vás si sotva všimlo, že sa niečo deje. Možno to je aj tým, že napríklad Jezdci n'Akopalypsi si vyrobili terminátora v podobe Rolanda Banksa. So zaujímavým názorom tento krát prišiel tím Fakt blbě ostříhaný kluci, keď uvažoval o lucerne Sekhmet:

" Tento scénář byl zahájen diskuzí se Svíťou, který měl nést lucernu, o tom proč mu ubírá clue tokeny. Záhy byla Lucerna... přejmenována na Alzhaimerovu lampičku. "

                                               

                                               

Scenár 3 Ninlil, the Sovereign of the Air

V treťom scenári sa stala hviezdou Ninlil, ktorá dokázala výrazne nakloniť misky váh v prospech vyšetrovateľov. Jej záchrana bola prioritou snáď u všetkých skupín. Tento scenár bol charakteristický, že sme do neho vložili hneď dve nepovinné úlohy. Zvlášť v prípade Ninlil sme si spravili malý experimentík, keď sme sa rozhodli zamlčať nevyhnutnosť zachrániť Ninlil, pretože na rozdiel od ostatných predmetov a kúziel, Ninlil mohla byť navždy stratená.

Hell-o-Kitty mali jasný plán. Najprv zbaviť prekliatia lucernu, a následny vyslobodiť Ninlil. Plán bol jasný, všetko pripravené, stačilo už len vykonať temný rituál na cintoríne a bolo by po všetkom. Lenže Hell-o-Kitty si v tomto scenári našli kus smoly, keď na cintorín vyslali práve chlapíka, Silas Marsh, ktorý vlastne žiadneho spojenca, ktorého by mohol obetovať nemal, čo si však uvedomil až v momente keď vkročil na cintorín a na náhrobku uvidel meno svojho údajného spojenca. Ťažko povedať, čo by na to povedal Barnabas. Nakoniec však všetko dobre dopadlo. Rovnako zaujímavý priebeh so šťastným koncom mala spisovateľka Gloria Goldberg v tíme Monsterbusters keď dokázala poraziť odolného Guga až na 11 hod kockou. Tak dlhá doba súboja sa dá v časovej línií zaradiť niekam medzi večnosť a ešte dlhšiu večnosť. Záhadné kocky sa objavili aj v tomto scenári, tento krát v tíme Cthulhu Minikitty Mates, keď sa kocka po hode postavila na roh bez akéhokoľvek pričinenia okolitých predmetov, jednoducho po hode začala rotovať a keď prestala, zostala stáť na rohu.

                                                      

                                                      

Scenár 4 Bridge from below

Heslom pre štvrtý scenár bola smrť. Hádes sa niekam stratil a nastáva chaos. Mŕtvy vyšetrovatelia sa vracajú medzí živých, rovnako ako aj mŕtvy prastarí. Scenár prinášal ťažkú voľbu, keď na jednej strane ponúka istotu v podobe zapečatených brán a na strane druhej množstvo bodov získaných bojom s dvomi prastarými. Bodov je veľa, ale riskantných. Odvahu postaviť sa horde mŕtvych-nemŕtvych nakoniec našlo len 5 skupín a aj tým bolo čím ďalej, tým menej do reči. Preto budem pokračovať v nastolenom smere a nechám za seba hovoriť obrázky. 

                                            

                                            

Scenár 5 Time warps

Záverečný scenár mal jasné posolstvo. Zastavte Kaliku. Tejto výzve sa napokon postavili už len 4 posledné tímy. 3 z nich radšej ani nevpustili Kaliku do nášho sveta, posledný sa s ňou stretol v otvorenom boji. Nemožnosť použitia viac ako 2 clue tokenov na kolo/ hráča znemožnila pečatenie brán, a tak v prípade zastavenia Kaliky bez jediného výstrelu bolo treba taktizovania ako za druhej svetovej a dokonalá koordinácia všetkých vyšetrovateľov. Situácie ako, že idem preskúmať Dunwich a vy zatiaľ zavrite nejaké brány boli jednoducho vylúčené.

                                                       

                                              

A to je všetko. Rád by som sa v mene celého tímu, ktorý má na starosti AHL, poďakoval vám všetkým, ktorí ste sa tejto sezóny zúčastnili, dúfame, že sa vám liga páči a že zostanete pri nás aj naďaľej. Nakoniec musím spomenúť dva tímy, ktoré ma v tejto sezóne oslovili najviac. Tím Yum-Yum Shoggies, ktorých reporty dosahovali úroveň snáď umeleckého diela, a ak nám tu vydržia ešte pár sezón, tak onedlho budú mocť vydať knihu Novely Yum-Yum Shoggies. Druhý tím, ktorý chcem touto cestou vyzdvihnúť je PYonyri Temnych LAbyrintu, ktorých fotky boli neopakovateľné. A práve od nich si požičiam aj fotku na záver. Pripime si na víťazov ligy Jezdci n'Akopalypsi a na dobro, ktoré opäť dokázalo poraziť zlo prastarých bohov, život ktorý dokázal poraziť smrť a lásku, ktorá dokázala poraziť nenávisť.

                                    

Predsa ešte pár viet napíšem. Ďalšia sezóna 2/2011 AHL začne už o necelý mesiac 1.8.2011, ktorej pravidlá by mali zostať nezmenené s tými dnešnými. Do tej doby snáď už konečne dobehneme naše resty, veď vy viete, aké. :) Rád by som vás ešte poprosil, aby ste opäť ako minule venovali pár minút ankete o poslednej sezóne. Je veľmi podobná s tou minulou, žiadne zákerné otázky a je plne anonymná, takže nám tam pokojne môžete nadávať a my to nezistíme. :) Aj pomocou vašich odpovedí v ankete sa snažíme zlepšovať a veľa drobných úprav ligy vychádza práve ako reakcia na vaše požiadavky a túžby.

Anketu nájdete TU.Pred pridaním komentáru sa musíte prihlásiť

Komentáre

sa3xxx
15.07.2011, 12:14
gratulujem :))