Arkham Advertiser 26/11/1935

26.11.2010, 21:36, Pridal Macko

Zlo si vybralo ďalšiu obeť. Včera 25/11/1935 neskoro večer Darrell Simmons zomrel v boji s prastarým. Presnú príčinu smrti momentálne vyšetruje miestny člen FBI Roland Banks. K prípadu sa zatiaľ odmietol vyjadriť pokým vyšetrovanie nebude ukončené. Darrellov pohreb sa uskutoční 30/11/1935 taktiež v podvečerných hodinách.

Dnes ráno prišiel do redakcie balíček v ktorom sme objavili Darrellov zápisník a fotoaparát. Niekoľko úryvkov zo včerajšej noci.

"...Stretol som Carolyn Fern. Chcela ma pripraviť o moje zbrane, chcela ma odzbrojiť, aby som sa nemohol brániť. Aj ona je na ich strane. Vystrelil som varovný výstrel. Náboj sa však odrazil a trafil Carolyn do nohy. Vykríkla. V očiach mala šialený výraz a mám pocit, že sa pripravovala na boj. Ale radšej ušla. Dobre spravila. Prečo sa ľudia takto k sebe správajú? Mali by sme držať spolu, proti zlu a nie sa tu navzájom vraždiť a okrádať. Som rád že je preč..."

"...V Innsmouthe sa niečo dialo. Musel som sa poponáhľať na vlak. Utekal som po Merchant District Street, keď som zrazu vrazil do nejakého muža v tmavohnedom plášti. Náraz bol tak silný, až som sa neudržal na nohách. On sa však nepohol ani o milimeter. Vôbec som ho v tej tme nevidel. Svetlo mi svietilo od chrbta, a aj to len sviatočne. Splýval s pozadím. Ulice inak prázdne a tmavé zrazu zmenili svoj charakter. Prepadol ma strach. Čo ak to je ten vrah, ktorý vyvraždil časť mesta ani nie 2 týždne dozadu. Pomaly sa začal otáčať ku mne. Osvetľovala ho len sem tam blikajúca žiarovka so vzdialenej lampy. Mal vyblednutú pokožku, prepadnuté líca a v očiach mal neprítomný pohľad. Usmial sa takým podivným spôsobom. Z pod pier sa vynorili dva nadmieru vyvinuté očné zuby. Okamžite som vystrelil zo svojho Coltu 38. Bol to varovný výstrel, nechcel som nikoho zraniť. S dotyčným to ani nepohlo. Svojou skostnatenou rukou sa pomaly začal ku mne načahovať. Namieril som na neho, na okamih zaváhal a potom vystrelil. Zasiahol som ho priamo do hrude, ale on aj naďalej stál. Nemalo to žiadny efekt. Akoby to ani nevnímal. Zrazu spravil rýchly pohyb, a ja som ucítil ostrú bolesť na svojom krku. Krvácal som. Padám do temnoty..."

"...Potreboval som sa súrne dostať do Innsmouthu. Ľudia tam majú veľké problémy. Teror a chaos sa z tých končín šíril nepredstaviteľnou rýchlosťou a s ním bol aj prastarý stále bližšie k tomu, aby sa prebudil a ovládol svet. Možno to bola pasca. Možno len miestny nás chceli všetkých dostať a obetovať svojím akože božstvám. Ale niečo mi hovorilo, že tam musím isť. A tak som nemal viac čas sa dlhšie zdržiavať v nemocnici. Vybehol som na ulicu. Oproti mne sa tackal obrovitý človek. Musel mať aspoň 2 metre 30. Jeho chôdza naznačovala, že už mal vypité. Pohupoval sa zo strany na stranu ako veľká loď vo vlnách. Mal na sebe dlhý ošumelý kabát, rovnaký ako svojho času nosila Caponeho banda. Poď kabátom mal prosté obtiahnuté tričko ako zápasník z ringu. Telo mal vypracované, ale v tvári mal výraz zmiešaný s agresiou, nepochopením a ospravedlňujem sa, ale aj s demenciou. Veľmi pripomínal určitý typ hromotĺka, ale dúfal som, že môžem okolo neho v pokoji prejsť. Mýlil som sa. Ignoroval ma iba do chvíle kým som nebol na dosah jeho veľkých rúk. V tom sa zdvihla jeho pravá ruka, zovretá v päst a zatemnila sa mi obloha. Ucítil som zem. Už znova ležím na zemi. Hlava ma pri tom pekelne bolela, ten človek mal úder ako boxer. Ale stále som pri zmysloch. Bleskurýchle som vytiahol svoju zbraň, prevrátil som sa na chrbát a vystrelil som. Trafil som presne. Guľka mu preletela pravým okom a jeho nevládne telo sa zrútilo hneď vedľa mňa. Na vnútornej strane límca bola podšívka. Bolo tam Barnabas Marsh..."

"Tragická smrť Darrella Simmonsa nezostala nepotrestaná. Shub-Niggurath bol nakoniec porazený a tak Darrell môže odpočívať v pokoji. Darrell bojoval ako pravý hrdina. Bojoval proti každému prastarému, ktorý vstúpil do nášho sveta. Bojoval bez ohľadu na svoju bezpečnosť v snahe zachrániť svet. A stačil len jeden chybný krok... Chcem aby ste vedeli, že jeho smrť nebola zbytočná. Jeho smrť pomohla nám ostatným prežiť a prastarého poraziť. Ďakujem ti Darrell, že som ťa mohol spoznať. Ďakujem ti Darrell, že si nás zachránil. Massachusetts smúti." Posledné slová pripísal Roland Banks.

Darrell, kamarát, odpočívaj v pokoji.

Rex Murphy

27.11.2010, 16:38
RIP
Aldomoro
27.11.2010, 08:23
Tak tady čtu, že Darrel zemřel předevčírem v boji s Prastarým a musím jen smutně konstatovat, že náš Darrel zemřel včera večer tj. 26/11/2010 v boji s Prastarým. Bohužel s ním i zbytek vyšetřovatelů účastnících se boje s Shub-Niggurathem.