Stručne o novinkách v Tannhäuseri

12.11.2010, 19:01, Pridal sa3xxx

Hra Tannhäuser je strategická, bojová, figúrková hra, ktorá sa odohráva v alternatívnom svete, v ktorom Prvá svetová vojna nikdy neskončila, Nemci zapojili do bojov temnú mágiu, Američania sa pustili do vývoja silnejších zbraní. Neskôr (v rozšírení) sa do konfliktu zapojila aj ruská strana so svojou armádou postavenou na experimentoch s elektrinou oživovaním božstva Zorka. Hra je jednoduchá (na pravidlá), dynamická a určite ju odporúčam vyskúšať.

Fantasy flight games sa rozhodli nedávno vydať revidované pravidlá k tejto hre. Pôvodná verzia postrádala istý balans medzi stranami (aj keď možno len zdanlivý) a tieto pravidlá by mali tento problém čiastočne riešiť. Pravidlá sú celkovo preformulované a sú zrozumiteľnejšie (aj keď zrozumiteľné boli aj pred tým) a čo je najdôležitejšie v niektorých bodoch významne menia priebeh samotnej hry. Táto verzia pravidiel sa objavuje vo všetkých nových kópiách hry. Ak už hru máte, pravidlá si musíte dokúpiť, či už papierovú verziu (cca 8-10$) alebo PDFko (cca 5$). Viac info tu. PDFko sa dá zakúpiť tu.

Druhou zaujímavou novinkou je vydanie novej postavy. Ak sa nemýlim, tak je to bojovník na strane spojencov - Američanov. Vlastne pardón, bojovníčka. Akým trikom sa tejto slečne podarilo predrať až do prvej bojovej línie? Neviditeľnosťou. Jej figúrka sa v balení nachádza v 4 kópiách. Jedna pomaľovaná a 3 priesvitné. Keď si aktivuje neviditeľnosť, nahradíte jej figúrkou troma priesvitnými a každou sa hýbete iným smerom. Súper teda netuší, kde sa figúrka nachádza (akúrat len to, že sa tam dostala legálnou cestou) a v správnom momente môže potom zaútočiť od chrbta. Tož, veľmi sa na túto potvoru teším :) Viac info o nej nájdete tu.

 

                                       

Pred pridaním komentáru sa musíte prihlásiť

Komentáre

sidon
12.11.2010, 21:01
paci sa mi ako vymysleli tu neviditelnost