Irondie - kocková zberateľská hra

25.10.2010, 19:43, Pridal sa3xxx

Jednou z noviniek predstavených v Essene je kocková, zberateľská hra. Informácií zatiaľ máme málo, aj tak sa o ne podelíme. Irondie je kocková hra pre dvoch hráčov. Nie kocková v zmysle, že máte figúrky, ktoré behajú po mape a za času na čas pri boji použijú kocky. Ale kocková v zmysle, že kocky, ich výber a hádzanie nimi tvoria v princípe celú hru. Čo znamená výber kociek? Hru Irondie tvorí 9 druhou kociek, pričom každá v ôsmich rôznych farbách a hráč si sám namieša  ich mix (podľa toho aká stratégia mu vyhovuje). Do ďalšej hry si môže vybrať iné kocky (prípadne si ďalšie kocky dokúpiť). Systém súbojov a význam rôznych kociek je mi zatiaľ neznámy, nechám to na vašu fantáziu :)

 

                               

 

Hlavnou výhodou tejto kockovej hry je skutočnosť, že kocky môžete použiť aj vo svojich o statných stolovkách. Ak vás hra nebude baviť, môžete brať kúpu tejto hry ako "tuning" ostatných hier s kockami čo máte :) Istou nevýhodou je, že kocky sa hádzaním trochu ošúchavajú (kocky sú kovové - príjemne ťažké a namaľované).

 

                                                                   

Irondie v kocke :) :

  • Kocková, zberateľská hra
  • Pre 2 hráčov, 15 minút na hru
  • Kovové, pomaľované a najmä originálne kocky
  • Cena zatiaľ približne 24€ za základnú sadu a 10€ za prvé rozšírenie (ďalšie kocky)
  • Viac info tu

Uvidíme, za koľko sa objaví na našom trhu. To asi najviac určí popularitu tejto hry medzi hráčmi. Tak či tak, teším sa :)

 

                              

Obrázky : Internet

Pred pridaním komentáru sa musíte prihlásiť

Komentáre

Žiadne komentáre