Minulosť, súčasnosť a budúcnosť Klubu Ruiny

19.09.2010, 14:27, Pridal sidon

Ako vznikol Klub Ruiny?

Prvotný impulz na založenie klubu vznikol krátko po skončení Gameconu 2009 v Pardubiciach. Hry sme hrávali skôr sporadicky a to takmer výhradne len Bang, Arkham Horror, Tannhäuser, či dávnejšie Dračí doupě. Z Gameconu 2009 sme si priniesli výborný Galaxy Trucker a mnoho nadšenia z nami novoobjavených stolových hier a tak sa okolo týchto hier začala formovať malá skupinka mladonadšencov. Samotná myšlienka na podporu hrávania stolových hier sa formovala počas mnohých „Game sessions“. Išlo o domáce hrania stoloviek v úzkej skupine skalných fanúšikov. Úzka skupina sa pomaly rozširovala a začala narážať na kapacitné obmedzenie izieb, kde sme hrávali. Namiesto toho, aby sme hrávanie obmedzovali sme sa rozhodli ho podporiť. A ako najlepší spôsob sa nám javilo založiť Klub Ruiny (pôvodný návrh mena bol Labyrint. Tak sa už ale volá OZ na podporu liečby drogovej závislosti). Tak sme porozbíjali prasiatka, nahromadili dosť peňazí na kolok a poslali žiadosť na založenie Klubu Ruiny (*23.12.2009).

Čo po vzniku Klubu Ruiny?

Keď už Klub Ruiny vznikol, chcel čo najskôr zorganizovať nejakú akciu. Celkom rýchlo sme sa zhodli na tom, že by to mal byť turnaj v Bangu, keďže ide o veľmi populárnu hru. To bola tá ľahká časť plánu. Zubami, nechtami sme potom pozbierali ďalších pár peniažkov a kúpili niekoľko sád Bangov a ceny za 30 Eur. Priestory sa nám podarilo vybaviť cez známych Školských bratov, promo sme robili hlavne cez plagátiky a ústnym podaním. Turnaj nakoniec dopadol dobre a to nám dodalo ďalšie sily, aby sme zorganizovali ďalšie turnaje a voľné hrania. Počas toho sme stihli založiť Facebookovú skupinu, ktorá ma dnes už takmer 100 členov :) Okrem rastúcej popularity, resp. rastúceho počtu ľudí, čo si došli zahrať stolovky nás potešila aj odsúhlasená dotácia od mestskej časti Rača, ktorú sme následne použili na nákup ďalších cien a stoloviek na hranie.

Čo robí Klub Ruiny dnes?

Jedinou prekážkou, ktorá nás spomaľuje od samotného vzniku je neustále hľadanie vhodných priestorov. Chvíľkami máme pocit, že sme vzdialenými príbuznými nomádov, napriek tomu ste na nás ešte nezanevreli a mnohý si žiadate nové a nové akcie. Čo nás samozrejme len a len teší. Po letnej pauze začíname ďalšiu hernú sezónu, o ktorej viac informácií pribudne už čoskoro. Prvé lastovičky čvirikajú o ďalšom, v poradí treťom, turnaj v Bangu, ktoré prebehne v nových priestoroch. Či sa v nových priestoroch usadíme na dlhšie obdobie ukáže až čas. (Istý smútok sme pocítili pri nájdení jedného špeciálneho miesta, starej farskej pivnice. jej atmosféra, priateľský prístup domácich a kvalita vybavenia predčila naše očakávania, avšak vysoká vlhkosť, nefunkčné kúrenie, silná vrstva plesní a nimi zamorený vzduch znemožnil akékoľvek pomyslenie na jej využitie. Veríme, že raz tento problém vyriešime, pretože tie priestory boli ozaj čarovné). Popri neustálom hľadaní sme konečne spustili našu (túto) stránku, ktorú sme očakávali takmer pol roka. Trpezlivosť ruže prináša a tak sa vďaka pomoci mnohých ľudí a predovšetkým s pomocou nášho webmastera môžeme pustiť do pilotnej sezóny projektu Arkham Ligy.

A čo bude robiť Klub Ruiny zajtra?

V prvom rade dúfame, že rozkvitať a narastať :) Sme otvorený všetkému, čo súvisí so stolovkami. Či už ide o rôzne herné dni, turnaje, ligy, spoluprácu s vydavateľstvami, vymýšľanie či testovanie stolových hier, tešíme sa na všetko čo nás čaká. Sme otvorení každej forme spolupráce či už ide o vydavateľstvá, iné herné kluby, kolektívy, jednotlivcov.... stačí nám napísať napríklad na klubruiny (at) klubruiny.sk :)

Zimná stolovačka, zakladajúci členovia Klubu Ruiny, plus ich drahé polovičky, plus Mišík, mínus Samuel (fotí) :)

Foto : Internet, Samuel Kováčik

Macko