O nás

Klub Ruiny vznikol koncom roku 2009 ako klub, ktorého cieľom je podporovať hranie a hráčov stolových hier. Snažíme sa spájať ľudí, ktorý radi hrávajú stolové hry a na túto aktivitu sa snažíme vytvoriť pre ľudí priestor. Zážitok z hrania stolovej hry rastie exponenciálne s počtom ľudí, ktorý hrajú a preto nechceme, aby boli ľudia odsúdení iba na „domáce“ hranie vo dvojici, ale aby sa mohli stretávať s ľudmi, ktorý majú podobné chute a zdielať s nimi radosť z hier.

Už od dôb starovekých hier, ako napríklad šach, stolové hry spájajú ľudí. Podporujú logické a stretegické myslenie, ponúkajú priestor pre zdravú súťaživosť a mnoho spoločenských zážitkov. Moderné hry toho ponúkajú ešte viac. Spolu s priateľmi sa môžete stať posádkou vesmírnej lode odrážajúcej útoky mimozemštanov, vyšetrovateľmi v meste, ktoré zahaľuje temnota, osadníkmi na malom ostrove alebo v džungli, alebo lekármi, ktorí bojujú o záchranu sveta pred chorobami. Stolové hry v súčasnosti už nie sú len intelektuálnou arénou. Každá hra ponúka zážitok, ktorý sa dá najlepšie popísať, ako čítanie knihy, ktorej obsah je vždy iný. A práve preto sú stolové hry spojenie príjemného s užitočným. Hranie stolových hier považujeme za ideálnu spoločenskú a mimoškolskú aktivitu.

My, ako Klub Ruiny, chceme preto možnosť hrávať takéto hry ponúknuť čo najväčšiemu počtu ľudí. Hranie stolových hier má ale problém. Ide o fakt, že stolové hry sú relatívne drahá záležitosť. Jedna hra stojí rádovo 30 až 60 Eur a preto sú pre mnoho mladých ľudí nedostupné. Klub Ruiny by chcel vyriešiť tento problém. Cheme mať hry, ktoré budeme ponúkať na hranie všetkým záujemcom o ne. Takto sa dostanú k hraniu aj deti a mladí ľudia, pre ktorých by boli bežne nedostupné. Chceme, aby sa stolové hry mohli hrávať vo vyhradených priestoroch, kde by sa mohli ich milovníci, či záujemci o ne stretávať a spolu prežívať to, čo spoločenské hry prinášajú.

Nezostávame však len pri voľnom hraní stolových hier, ktoré slúži na relax a zábavu, ale aktívne organizujeme turnaje a ligy v rôznych hrách, čím sa snažíme vychovať respektíve vytvoriť hráčov na vysokej úrovni, ktorí by mohli reprezentovať klub, Bratislavu či Slovensko na medzinárodnom fóre. Napriek finančnej náročnosti sa snažíme zachovať štandard aspoň jedného turnaja mesačne.

NázovKlub Ruiny
Právna formaObčianske združenie
SídloKadnárova 83, Bratislava 831 06
IČO42175542