Dračí Srdce

Žáner: Kartová
Rok vydania: 2010
Počet hráčov: 2
Doba hrania: 30

Pred dávnymi časmi bol svet úplne iný než dnes. Všetky národy sveta žili v mieri a nad ich osudmi bdel Veľký drak. Nič ale netrvá večne. Mocný černokňažník závidel Drakovi jeho silu a mnoho rokov spriadal svoje intrigy. Nakoniec s pomocou mocného kúzla premenil draka v kameň. Jeho ohnivý dych potom zaklial do nádherného červeného kameňa, ktorý získal známosť ako Dračie srdce. Potom nastala búrlivá doba, o ktorej rozprávajú mnohé legendy. Statočné princezné sa museli mať na pozore pred udatnými hrdinmi a tiež pred zaľudnenými trollmi. Mocní ohniví draci túžili po bohatých pokladoch, ale boli prenasledovaní zručnými lovcami (lovkynami). Len samotársky trpaslíci sa starali iba o svoje vlastné záležitosti.

Hráči Dračieho srdca sa stávajú "vykonávateľmi" vyššie načrtnutých legiend. Umiestňujú karty na herný plán a zároveň usilujú získať čo najhodnotnejšie umiestnené karty späť.

Hra prebieha na ťahy. V každom ťahu musí hráč vyložiť na herný plán jednu zo svojich kariet (alebo viac kariet s rovnakým motívom); potom si kartu opäť doplní z vlastného dobíracího balíčka. Niektoré karty sa len potiahne bez efektu; určitej karty však môžu spôsobovať ďalšie akcie znamenajúci väčšinou zisk vyložených kariet - a teda bodov