Scenario 1 - Malleus Daemnum (2/2012)

Scenario 1 - Malleus Daemnum
Po Arkhame sa zacali šíriť malé čierne kamienky. Apačské slzy, volajú ich. Celkom rýchlo sa došlo na to, že to nie sú len obyčajné kamene. Držíte ich v pästi, niekoho udriete a chudák sa z toho spamätáva ešte týždeň. Pár si ich dáte do vrecka a z rán sa zotavíte za noc... Prvotná reakcia úradov bol zákaz vlastnenia a predaju týchto kamienkov. Jediné, k čomu to viedlo bol nárast ich popularity a obrovské zisky mafie, ktorá ich predávala... nápad, že k nim budú mať prístup len vedci z MU nevyšiel a tak sa zákaz zrušil. Zohnať sa dajú celkom ľahko a ľudia to využívajú vo veľkom keďže ... ... keďže sa v noci v uliciach pohybuje viac tieňov, ako je zvykom. Obyvatelia z Arkhamu povzbudení udalosťami posledných rokov vedia, že s týmto zlom treba bojovať. Fanatikov a entuziastov do lovu monštier pribúda. Časy v Arkhame sú divoké, ale zažili sme už predsa aj horšie, no nie??
Scenár skončil 16.09.2012.

Tipy

Zvážte si, koľko Apačích sĺz skutočne potrebujete.

Pozri si aj ostané scenáre.

Podrobné vysvetlenie

Po Arkhame sa zacali šíriť malé čierne kamienky. Apačské slzy, volajú ich. Celkom rýchlo sa došlo na to, že to nie sú len obyčajné kamene. Držíte ich v pästi, niekoho udriete a chudák sa z toho spamätáva ešte týždeň. Pár si ich dáte do vrecka a z rán sa zotavíte za noc... 

Prvotná reakcia úradov bol zákaz vlastnenia a predaju týchto kamienkov. Jediné, k čomu to viedlo bol nárast ich popularity a obrovské zisky mafie, ktorá ich predávala... nápad, že k nim budú mať prístup len vedci z MU nevyšiel a tak sa zákaz zrušil. Zohnať sa dajú celkom ľahko a ľudia to využívajú vo veľkom keďže ...


... keďže sa v noci v uliciach pohybuje viac tieňov ako je zvykom. Obyvatelia z Arkhamu povzbudení udalosťami posledných rokov vedia, že s týmto zlom treba bojovať. Fanatikov a entuziastov do lovu monštier pribúda. Časy v Arkhame sú divoké, ale zažili sme už predsa aj horšie, no nie??

 

Malleus Daemnum

V Arkhame sa objavili malé čierne kamienky. Nielen, že sú tajomné, ale aj obsahujú neznáme sily. Použite ich, aby ste zastavili Hastura.

 

Občanov Arkhamu prekvapí už máločo, tieto kamienky prijali celkom s pokojom...

Slzy apačov

Na začiatku hry môže každý z vyšetrovateľov dostať jednu Apačiu slzu.

Na konci hry si odpočítajte jeden víťazný bod za každú z nich. Rovnako odpočítajte toľko VB ako polovica počtu Clue tokenov na všetkých Apačích slzách dokopy (zaokrúhľujte nadol).

 

Vďaka distrubúcii mafiou sú teraz Apačie slzy ľahko dostupné, stačí skočiť do 'mokrej štvrte'. 

(Slzy apačov nájdete na konci)

 

Démonická aura

Útok a obrana monštier sú zlepšené o jedna.


Dáko sa zdá, že monštrá sú silnejšie ako inokedy... ale to sú aj vyšetrovatelia, takže to nikoho moc nezaujíma...


Trhliny z pekla

Keď umiestňujete do Arkhamu monštrum, ak má práve jeden život, priložte tam ďalšie monštrum (toto sa môže opakovať, až kým sa nevytiahne monštrum s 2 a viac životmi).

Nielen, že sú silnejšie, ale je ich aj viac ako bežne. Prechádzka lesom, nočná plavba po rieke, prieskum jaskyne - to sú v Arkhame nové synonymá pre samovraždu.

 

Lov na démonov

Ak sú v jednom kole zabité aspoň dve monštrá s 3 a viac životmi - získate 2 VB.

V Amerike nie je problém, aby sa z niečoho stal hit, trend, či dokonca národný šport. Keď nie národný, tak aspoň lokálne oblúbený. Vyzbrojený Apačími slzami sa Arkhamčania vrhajú do bojov so zombiami, kultistami a bosorkami. Na skutočné hrôzy si ale trúfne iba málokto (predsa len, žiadna zbraň nedokáže potlačiť tú hrôzu, čo v nás vyvolávajú....)Technická poznámka na záver : AHL bude mať uže len 4 scenáre sa sezónu (keďže s posledným scenárom bol poslednú dobu časový problém). 

foto : internet

Pred pridaním komentáru sa musíte prihlásiť

Komentáre

Filip
14.10.2012, 12:19
Ospravedlňujem sa za hlúpu otázku...
Už sa teším na ďalší scenár :)
Filip
30.09.2012, 12:57
Ako sa môžem stať správcom tímu?
Snorri
16.09.2012, 21:46
Ahoj, potřebujeme za Pyonýry odečíst dva body za použití Apačské slzy (1 x, tedy za -1 bod) a dva clue tokeny na ní (další -1 bod). Nějak mi to tam nešlo vyplnit. Jinak díky za počkání a super scénář.
Randy
13.09.2012, 20:48
Hell Rift: jde mi o to, pokud je příval nestvůr, dojde toli, kolik má podle základních pravidel, nebo se tam opět nějak řeší ty životy - teoreticky by takto mohlo dojít 20 potvor najednou....
sa3xxx
12.09.2012, 22:23
ahojte

tokeny idu zo zasob. Aky je problem s hell riftami?

Posunul som DL na tento scenar, je mi blbe davat dalsi scenar, ked tento neodohral nikto este
Filip
09.09.2012, 15:38
Keď bude čas, zahrám si :) Ale asi nebudem mať protivníka :/
Randy
28.08.2012, 18:28
Ahoj, zdravím všechny v nové sezóně :-)
Používají se na Apache tears clue tokeny vyšetřovatelů nebo ze zásoby?
Když je příval nestvůr, jak se to řeší s trhlinami z pekla?
Jak jsem psal v mailu, tento scénář odehrajeme až v září ...