Scenario 4 - The Pillage (1/2012)

Scenario 4 - The Pillage
Musíme ich zničiť, za každú cenu...
Scenár skončil 31.05.2012.

Tipy

Robťe čo je správne...

Pozri si aj ostané scenáre.

Zúčastnené tímy

TímDetailSkóre

Podrobné vysvetlenie

Keď do pracovne vstúpil posledný člen skupiny, Lilliana zavrela dvere. Zamkla na dva krát, prstami zdvihla žalúzie aby sa presvedčila, že na chodbe nikto nepočúva. "Je to nepríjemné, presne ako ste počuli, skupiny posadnutích ľudí vraždia v uliciach Arkhamu. Myslím, že viem o čo ide, je to staroveká kliadba. A dokonca viem, ako ju zlomiť.... no nebude to jednoduché," prehrnula si svoje dlhé vlasy, "a budem potrebovať vašu pomoc. Tieto obete posadnuté démonmi obsadili mnohé časti mesta. Najprv sa ich musíme zbaviť, potom môžeme na tieto oblasti zoslať ochranné kúzlo."

"Čo im to bude potom platné?", spýtal sa z rohu miestnosti Jack.

"No, proste to musíme urobiť, nemôžem teraz zachádzať do detailov..."

"Ako myslíš...", odvetil Jack a vymenil si pohlady so zbytkom skupiny...

 

Scenár druhý - Plienenie

Chcú nás zastaviť... ale my neprestaneme. Nezastaví nás nikto... ani Hastur.

 

Pevnosti

Môžete zo stabilnej oblasti spraviť bezpečnú. Počas upkeepu musíte (každý vyšetrovateľ môže spraviť len jedno za kolo) :

1. Zabezpečiť oblasť : Zahodťe 3 clue tokeny.
2. Zlikvidovať nepriateľov : Passnite Combat (-2)[2] check
3. Zakúzliť ochranné kúzlo : Passnite Lore (-4) check

Potom získate 1 víťazný bod a zvýšite terror level o 1.

 

Lillianine pokyny sú jasné. Oblasť treba najprv vyčistiť a následne ochrániť pred ďalším vplyvom démonov...

Každá  stabilná oblasť môže byť zmenená na bezpečnú iba raz za hru.

 

Anihilátori

Monštrá majú v oblastiach (a uliciach), ktoré nesusedia s bezpčnými lokáciami zlepšené bojové ability o 1.

Na konci kola položte monštrum na náhodnú otvorenú bránu.

Zahodťe trofej monštra v South Church : Znížte terror level o jedna.

 

Zvyšujú sa tieto ability : Combat modifier/damage, horror modifier/damage, toughness. Čiže napríklad Cultista má Horror modifier a damage 1, Combat modifier aj damage 2 a ma 2 zivoty (ako trofej sa ale ráta len ako 1-životový). Anihilátorov oslabuje ochranné kúzlo (viď pár riadkov vyššie). Anihilátori sú nesmierne silné monštrá ... niekomu z temnôt sa veľmi nepáči čo robíte...

No a na záver to najlepšie. Lilliana si uvedouje, akou ťažkou úlohou vás poverila a ponúkla vám tak svoju pomoc

 

A úplna na záver : Cena pre víťaza AHL4 - Ľubovoľné malé rozšírenie na AH! Tak sa snažte! :) 

Pred pridaním komentáru sa musíte prihlásiť

Komentáre

Randy
18.05.2012, 10:28
Taky by me zajímalo to, co Snorriho... Vysvětluju si to jedine tím,ze se tak nedají nahánet vítězné body? A ještě jeden dotaz-jak moc musí sousedit lokace s bezbecnymi lokacemi,aby tam nemeli svoji schopnost anihilatori? Díky za odpověd;-)
Snorri
11.05.2012, 16:05
Díky za odpověď. Omouvám se, ale pořád si tou první částí nejsem úplně jistý. Poté, co jsou splněny všechny 3 podmínky pro "safeguard" lokaci (a to buď naráz, nebo postupně), tak ta lokace zůstává jako "safeguard" až do konce hry? Pokud ano, tak úplně nerozumím větě "Každá stabilná oblasť môže byť zmenená na bezpečnú iba raz za hru". Díky
sa3xxx
09.05.2012, 21:16
1. Tu som to mohol vysvetlit trochu lepsie. "You may do this in consequent turns" znamena, ze tie tri podmienky nemusite splnit naraz, ale moze napriklad jeden vysetrovatel spravit jednu z nich 3 kola po sebe. Trva to dlho, ale zas to zvladne sam. (treba ich robit v zadanom poradi.

2.Ano.

3.Ano (pozehnat sa mozes aj za 2 monstra, ak su dost velke).
Snorri
07.05.2012, 09:41
Ahoj, toto je moc pěkný scénář! Přesto k němu mám 3 krátké dotazy, či spíše ujištění a stačí mi odpověď typu "Ano,ano,ano." :-)
1. Tu bezpečnou (safeguard) lokaci je třeba v každém upkeepu obnovovat a jak to jeden upkeep neuděláme, už z té lokace nelze udělat bezpečnou(věty "You may do this in consequent turns" a "Každá stabilná oblasť môže byť zmenená na bezpečnú iba raz za hru"). Je to tak?
2. Possessed citizens už v tomto scénáři nevystupují (je o nich pěkná zmínka v textu "...skupiny posadnutích ľudí vraždia v uliciach Arkhamu" :-)) Je to tak?
3. Za monstra, co dáme do South Church nelze být zároveň požehnaný (blessed) a snížit terror level - čili přinesu 5 monster a buďto snížím teror o 5 (mazec), nebo se nechám požehnat. Je to tak?

Díky moc a doufám, že diplomky dopadnou/dopadly výborně