Scenario 2 - Soterasiel (2/2011)

Scenario 2 - Soterasiel
Z Corvových poznámok : "Prebiehalo to asi takto. Ľuďom sa začala opakovať tá istá nočná mora. Zo začiatku len niekoľkým (ako sa neskôr zistilo), neskôr ale minimálne stovkám rôznych ľudí (pozn. musím skúsiť niekoľkých vyspovedať). Vedci z MU mi potvrdili, že ich oficiálne stanovisko bolo také, že tie nočné mory spôsobilo, že ľudia o požiaroch veľa čítali a tým pádom boli aj častou témou rozhovorov. Situácia sa nesmierne zhoršovala. Ľudia boli na pokraji šialenstva. Nespali celé noci, lebo sa báli, že ich tie reálne nočné mory zabijú. Ak zaspali, budili sa s výkrikmi, trhali so seba oblečenie a kričali, že im horí posteľná bielizeň. Halucinácie boli ako živé. Nakoniec sa s tým ľudia začali vyrovnávať. Niekto kontaktoval hypnotizéra, niekto si dal pod vankúš whisky... Skutočný problém nastal v tú mrazivú januárovú noc (pozn. skúsiť zistiť presný dátum). Všetko to začalo požiarom v Downtowne. Nasledoval Southside, Merch. District, Rivertown a tesne nad ránom aj Uptwon (zakreslené na mape č. 4). Aj keď boli hasiči celú noc v pohybe, mali tieto požiare nevídaný počet obetí. Veľa ľudí uhorelo v posteliach kde spali. Tvrdí sa, že dym a horúčavu považovali za súčasť snu a preto ich to nezobudilo. Polícii sa nepodarilo zistiť, kto požiar založil (pozn. - ísť sa spýtať na ich oficiálne stanovisko). Po tomto požiari nočné mory prestali. Začali sa opakovať až o rok. Požiar sa ale nevrátil. Tento krát to bolo ešte horšie. Polícií ľudia nahlasovali množstvo mŕtvych, zo všetkých kútov mesta. Obete (polícia ale nenašla dôkazy, že by šlo o vraždu, resp. cudzie zavinenie) sa nachádzali v posteli. Príčinou smrti bolo udusenie. Do jednej mali obete na tele popáleniny, ohorené vlasy a izbe bolo cítiť zápach spáleniny. Žiadne stopy po požiari sa ale nenašli. Bol som sa pýtať na túto udalosť niekoľkých "jasnovidcov", majiteľov okultných obchodov a podobne. Vládne medzi nimi povera, že šlo o Soterasiela. V knižnici MU som sa dočítal, že ide o anjela, ktorého meno v preklade znamená "ten, ktorý vzplanie oheň boží". Skúsim sa na ešte pozrieť, vyzerá to sľubne. Už som toho o týchto požiaroch čítal toľko, že sa o nich začína snívať aj mne."
Scenár skončil 30.09.2011.

Tipy

Hospoda hoří, hasiči haste hovada.

Pozri si aj ostané scenáre.

Zúčastnené tímy

TímDetailSkóre

Podrobné vysvetlenie

Z Corvových poznámok :
"Prebiehalo to asi takto. Ľuďom sa začala opakovať tá istá nočná mora. Zo začiatku len niekoľkým (ako sa neskôr zistilo), neskôr ale minimálne stovkám rôznych ľudí (pozn. musím skúsiť niekoľkých vyspovedať). Vedci z MU mi potvrdili, že ich oficiálne stanovisko bolo také, že tie nočné mory spôsobilo, že ľudia o požiaroch veľa čítali a tým pádom boli aj častou témou rozhovorov. Situácia sa nesmierne zhoršovala. Ľudia boli na pokraji šialenstva. Nespali celé noci, lebo sa báli, že ich tie reálne nočné mory zabijú. Ak zaspali, budili sa s výkrikmi, trhali so seba oblečenie a kričali, že im horí posteľná bielizeň. Halucinácie boli ako živé. Nakoniec sa s tým ľudia začali vyrovnávať. Niekto kontaktoval hypnotizéra, niekto si dal pod vankúš whisky...
Skutočný problém nastal v tú mrazivú januárovú noc (pozn. skúsiť zistiť presný dátum). Všetko to začalo požiarom v Downtowne. Nasledoval Southside, Merch. District, Rivertown a tesne nad ránom aj Uptwon (zakreslené na mape č. 4). Aj keď boli hasiči celú noc v pohybe, mali tieto požiare nevídaný počet obetí. Veľa ľudí uhorelo v posteliach kde spali. Tvrdí sa, že dym a horúčavu považovali za súčasť snu a preto ich to nezobudilo. Polícii sa nepodarilo zistiť, kto požiar založil (pozn. - ísť sa spýtať na ich oficiálne stanovisko). Po tomto požiari nočné mory prestali.
Začali sa opakovať až o rok. Požiar sa ale nevrátil. Tento krát to bolo ešte horšie. Polícií ľudia nahlasovali množstvo mŕtvych, zo všetkých kútov mesta. Obete (polícia ale nenašla dôkazy, že by šlo o vraždu, resp. cudzie zavinenie) sa nachádzali v posteli. Príčinou smrti bolo udusenie. Do jednej mali obete na tele popáleniny, ohorené vlasy a izbe bolo cítiť zápach spáleniny. Žiadne stopy po požiari sa ale nenašli.
Bol som sa pýtať na túto udalosť niekoľkých "jasnovidcov", majiteľov okultných obchodov a podobne. Vládne medzi nimi povera, že šlo o Soterasiela. V knižnici MU som sa dočítal, že ide o anjela, ktorého meno v preklade znamená "ten, ktorý vzplanie oheň boží". Skúsim sa na ešte pozrieť, vyzerá to sľubne. Už som toho o týchto požiaroch čítal toľko, že sa o nich začína snívať aj mne."

 

Soterasiel

A on má spáliť nečistých, aby z ich popoľa povstal jeho pán - Yig.

Správne, prastarý na tento scenár je Yig!

Veľký Arkhamský požiar

Na začiatku hry položte na dve náhodne lokácie žetón ohňa.
(Tri ak hrá 5 a viac vyšetrovateľov)

Na konci každej Mythoz fázy hoďte kockou :

1-2 Nič sa nestalo.

3-4 Zapáľte ulice horiace s horiacimi ulicami alebo lokáciami.

5-6 Zapáľte lokácie susediace s horiacimi ulicami.*

 

Na pohyb z horiacej ulicealebo lokácie treba minúť dva bohy pohybu. Ak skončí vyšetrovateľ pohyb na horiacej lokácii (nie ulici), stratí jeden bod života a jeden bod príčetnosti.

Tak, Arkham horí a oheň sa šíri mestom. Ako Fire tokeny použite čo chcete, fazuľky, mince, stamina tokeny, ryžu... kreativite sa medze nekladú :) Náhodné lokácie sa vyberajú tak ako vždy.

*Vďaka svojej ochrane nemôže horieť Arkham Asylum a nemocnica u Sv. Mary.

 

Dobrovoľný hasičský zbor

Ak horia aspon tri oblasti (alebo ulice), môžu vyšetrovatelia pomôcť pri hasení požiaru. Namiesto stretnutia v lokácii (ulici) s požiarom môže vyšetrovateľ skúsiť spraviť Will (-1) a Fight (-1) check aby zo svojej lokácie odstránil žetón ohňa.

Hasiť môžete, ak horia dokopy tri ulice/lokácie - teda napríklad dve lokácie a jedna ulica. Hasiči si vyžiadajú pomoc civilistov len v prípade, že sa im situácia začne vymykať z pod kontroly. Ak oheň nie je požiar moc rozšírený, nebudú ohrozovať zdravie dobrovoľných hasičov.


Soterasiel

Ak sa má do Arkhamu vložiť piaty žetón ohňu, namiesto neho tam položte monštrum Soterasiela.

V prípade, že sa to nedá (už je Soterasiel na ploche), tak položte žetón ohňa. Čiže začnete na 2(alebo 3) žetónoch. Potom sa pridá 3. , potom 4., potom Soterasiel a potom 5., atď. (až vzbĺkne celý Arkham :) ). V prípade, že Soterasiela zabijete, klesnete pod 5 horiacich lokácií (hasením) a zase treba pridať 5.ty žetón - znovu naskočí Soterasiel. Dá sa tomu rozumieť? Snáď áno. Ešte samotný Soterasiel :

                                         

 

Samozrejme môže byť znovu členom vašej družiny aj Corv (aj keď tento krát nemá špeciálnu úlohu)

Pred pridaním komentáru sa musíte prihlásiť

Komentáre

Eyciir
26.09.2011, 10:22
Tak tento scenar se nam totalne nepovedl :-)
Planovali jsme, jak budeme hasit ohen. Doslo nam, ze vlastne vzdy musi zustat horet minimalne dva, protoze kdyz jeden vysetrovatel uhasi treti ohen, dalsi vysetrovatel uz hasit nemuze, protoze v tu chvili hori jen dva ohne.
Jenze - nase hra nakonec trvala jen 7 kol! Ohen se mezitim vubec nerozsiril, diky dobrym hodum kostkou - ale tim se asi vycerpalo veskere nase stesti. Vice casem najdete v reportu k vysledku :-)